דף הבית | כתבות זמרים חדשים | " אני מאוד אוהב להיות עסוק, אבל מטבעי אני גם עצלן" הזמר איתי לוי נוסע לבית קפה כדי לאכול ארוחת בוקר, אבל משתדל להימנע מחטאים מיותרים ומחזיק מאמן כושר צמוד • המומחים מדרבנים אותו לאכול יותר בבית ויותר בריא, לעמוד יותר ולשבת פחות, להוסיף לשגרה אימון אירובי, וקצת לשחרר שליטה. לכתבה המלאה >>

" אני מאוד אוהב להיות עסוק, אבל מטבעי אני גם עצלן" הזמר איתי לוי נוסע לבית קפה כדי לאכול ארוחת בוקר, אבל משתדל להימנע מחטאים מיותרים ומחזיק מאמן כושר צמוד • המומחים מדרבנים אותו לאכול יותר בבית ויותר בריא, לעמוד יותר ולשבת פחות, להוסיף לשגרה אימון אירובי, וקצת לשחרר שליטה. לכתבה המלאה >>

" אני מאוד אוהב להיות עסוק, אבל מטבעי אני גם עצלן"
הזמר איתי לוי נוסע לבית קפה כדי לאכול ארוחת בוקר, אבל משתדל להימנע מחטאים מיותרים ומחזיק מאמן כושר צמוד • המומחים מדרבנים אותו לאכול יותר בבית ויותר בריא, לעמוד יותר ולשבת פחות, להוסיף לשגרה אימון אירובי, וקצת לשחרר שליטה.
לכתבה המלאה >>
מי אני: "זמר ויוצר. בימים אלה אני מצטלם לסדרה 'מחוברים' של HOT. אני גר במזכרת בתיה, רווק, בן 29, גובהי 1.77 מטר ואני שוקל 72 קילו".

יום העבודה שלי: "המקצוע שלי מאוד אינטנסיבי, שואב ודינמי, ולימדתי את הגוף שלי להסתגל לזה שאני מופיע עד מאוחר בלילה, או אפילו עד לפנות בוקר, ולקום כל יום מאוחר. אחרת לא אשרוד. אני קם בבוקר בערך ב־10:30־11:00 ונוסע לאכול ארוחת בוקר בבית קפה, כי אין לי סבלנות להכין לעצמי. מכאן ועד אחר הצהריים אני בפגישות, הקלטות, אולפנים, סגירות, הכנת תוכנית, סיכום שבועי. אני מקבל את השירים לא מוגמרים ועובד עליהם המון.

"אני בן אדם עסוק ברמות אחרות ובתוך כך אני גם כל היום בנסיעות. יש לי יומן מאוד מסודר. כמעט כל ערב יש לי הופעה וביום כזה אני משאיר לעצמי חלון של שלוש שעות כדי להגיע במיטבי. אני נח, נותן לעצמי זמן ומתקלח בלי לחץ. אני מאוד אוהב להיות עסוק, אבל מטבעי אני גם עצלן, אז יש לי על זה הרבה עבודה עצמית. יש ימים עוד יותר לחוצים, שבהם אני מופיע ביותר ממקום אחד. יש לי גם חיי חברה ואני מוצא זמן לבלות".

התזונה שלי: "אני מתחיל את היום בבית קפה. אני לא טיפוס של לחם. בדרך כלל ארוחת הבוקר תכלול ביצה או שתיים, סלט, גבינה. ארוחת בוקר סטנדרטית מה שנקרא. אני לא מוותר על מנת בשר ביום, אבל לא משהו כבד או סטייקים ולא בשר אדום, אלא משהו יותר קליל ועדין – פרגית, חזה עוף ופעם בשבוע אני מרשה לעצמי לאכול חליוואת, שקדי עגל. חוטאים קצת, אין מה לעשות.

"אני מאוד־מאוד אוהב טחינה ואוכל ממנה הרבה. אני יכול לאכול אורז, תפוח אדמה, עוף – מנה כזו מספיקה לי. אני לא אכלן גדול ואוכל בכמויות לא גדולות. מים אני צורך בכמויות. בכל מקום יהיה איתי בקבוק מים. באוטו, בבית, בכל פינה יש בקבוק. אני לא שותה דברים אחרים מלבד כוס נס קפה ביום. את הארוחה הבשרית אני אוכל בשעה 17:00־18:00 ולרוב בחוץ, בשיפודייה או משהו כזה.

"אני יכול לחטוא בלאכול בורקס בדרכים, אבל ממתקים וחטיפים אין בשום אופן בבית או בסביבתי. זה לא עושה לי את זה וזה כך כבר מילדות. היה לנו קולה רק בימי שישי, ואמא שלי הייתה מחביאה בארון 'טוויסט' לפעם בחודש. יש לי חולשה לדברים מטוגנים ואני יודע שזה לא כזה בריא, אבל הכל אצלי במידתיות ואף פעם אני לא מגזים. לעולם אני לא אוכל לפני ההופעה משהו כבד, אולי מנת דג קלה. אין לי הגדרות, 'ארוחת ערב' וכאלה. הגוף מדבר וצורך את מה שהוא זקוק לו. לא נשכח שאני גם מתעורר מאוחר ואז כל סדר היום הוא אחר משל אנשים אחרים".

כושר: "אני עושה אימון של 45 דקות באופן קבוע שלוש פעמים בשבוע עם המאמן האישי שלי, אביב מרקוביץ', בראשון־לציון. אלו לא אימונים קשים ואינטנסיביים, אלא כאלה שזורמים בגוף. אני לא מחפש את הכושר שגורם לאיבוד הכרה, אני עושה מה שטוב לי – תרגילי ידיים וחזה. כשאני לא במכון, אני עושה לעצמי תרגילים בבית לפי תוכניות האימון שהמאמן שולח לי, כך שאני תמיד בתנועה".

טיפוח: "אני לא יוצא מהבית בלי קרם הגנה וקרם לחות. אני מורח קרם לחות גם בלילה וקרם גוף אחרי כל מקלחת".

לנפש: "העבודה שלי היא לנפש. אני מרגיש הכי מאוזן. אני אוהב את השגרה שלי. נסעתי לאחרונה לתאילנד. נכון, הכל שם יפה, אבל אני לא מרגיש שזה מה שעושה לי את זה לנשמה, לנפש. יש לי חברים מאוד טובים שמקיפים אותי וזה גם עושה טוב, אנחנו חבר'ה שאוהבים את החיים ומבלים ביחד. אני גם אוהב לסדר את הבית, עושה כביסות ברמות מבהילות, ולקפל אותן זה הדבר שהכי מרגיע אותי. גם הנסיעות באוטו מרגיעות אותי ואני לא שומע במהלכן מוזיקה. אני אוהב את השקט שלי בנסיעה ואת הנופים המתחלפים".

שורה תחתונה: "אין לי קטע כזה לאכול זרעי פשתן ולעשות שיאצו. אני חושב שצריך לדאוג לאיזון שבין הגוף והנפש בצורה הכי כנה ואמיתית. אם זה לא חלק ממך, אם זו לא המהות שלך, זה לא יעבוד. אני דואג לעשות ולאכול הכל במידה, ובעיניי זו הדרך".

מה אומרים המומחים?

רקפת אריאלי, דיאטנית קלינית וספורט, שערי צדק ספורט:

"לאיתי יש כמה הרגלי אכילה בריאים, בהם שתייה מרובה של מים, אי־אכילה של מתוקים וחטיפים והקשבה לאותות הרעב והשובע של הגוף. יחד עם זאת, יש מה לשפר בהרגלי האכילה שלו. זה לא אומר שעליו להתחיל לאכול זרעי פשתן ולעשות שיאצו, אלא לשנות דברים בסיסיים בהרגליו, על מנת לדאוג למשקל תקין ולבריאות עכשווית ועתידית.

"הוא מרבה בצריכת מזון בבתי קפה ובמסעדות. לרוב צריכת מזון במקומות אלו תהיה מלווה בצריכת קלוריות ומלח גבוהה יותר מאשר בצריכה ביתית. אמנם ישנם בתי קפה ומסעדות שבהם שמים דגש על כמויות השמן והרטבים, אך במרבית המקומות האוכל יהיה עתיר קלוריות ומלח, ומומלץ להמעיט בצריכת מזון בחוץ.

"התפריט שלו דל בסיבים תזונתיים, בוויטמינים ובמינרלים. מומלץ שיגוון את מנות הדגנים שהוא צורך (אורז, פסטה ותפוחי אדמה) וישלב גם דגנים מלאים וקטניות בארוחת הצהריים שלו. מומלץ שיצרוך בכל ארוחה ירקות וישלב שתי מנות פרי במהלך היום.

"טחינה היא שומן צמחי בעל סגולות בריאות רבות, בהן שומן מזין וכמות גדולה של סידן, אך מכיוון שזה מזון ממשפחת השומן, צריכה של טחינה מלווה בצריכה גבוהה של קלוריות – כף טחינה מכילה 50 קלוריות. ולכן כדאי לשים טחינה בכמות מתונה, על מנת לשמור על צריכה קלורית מותאמת ולא גבוהה מדי.

"איתי נוהג בתבונה בכך שהוא לא צורך ארוחה כבדה לפני מופע. צריכת מזון מלווה בפעילות של מערכת העיכול. בזמן מופע המטרה היא לשמור על מערכת עיכול רגועה, ולכן נכון להרחיק את ארוחת הצהריים מהמופע, ולפני המופע להסתפק בארוחה קלה, כדוגמת כריך, יוגורט וגרנולה, פרי או חטיף אנרגיה.

"איתי הולך לישון לפנות בוקר. בשעות הללו מערכת העיכול עובדת באופן פחות יעיל מאשר במהלך היום, ולכן מוטב לצרוך ארוחת ערב קלה לאחר המופע, על מנת לא להכביד על מערכת העיכול בלילה".

צחי נחום, מנהל מקצועי בקבוצת הולמס פלייס:

"איתי אכן מאוד דינמי באורח החיים שלו. הוא מרבה במשך היום להיות במצב ישיבה עקב נסיעות מרובות ואופי העבודה, וזוהי עובדה שמחייבת אותו לעשות שינוי ופשוט לקום ולעמוד על הרגליים, אפילו בצורה יזומה. המגמה החדשה בעולם מדברת על כך שישיבה זה העישון החדש. נכון, זה משפט חזק, אולם הוא אמיתי וכדאי גם לציבור להבין אותו. יתרה מכך, אימון גופני פעמיים עד שלוש בשבוע אינו מספיק לאנשים שמנהלים אורח חיים שיש בו הרבה ישיבה.

"נכון, איתי מתאמן וזה מצוין. הבחירה להתאמן עם מאמן אישי היא הכרחית, בייחוד לאור העובדה שהוא מעיד על עצמו כי יש בו מן העצלנות. המאמן הוא מוטיבטור, הוא מוביל את האימון וזה מייצר מחויבות והתמדה לאורך זמן.

"אימון אינו צריך להיות בעצימות גבוהה מאוד, ובהחלט ניתן להסתפק ב־45 דקות. אימונים שזורמים לגוף הם בבחינת אימונים מתונים, אולי אף מתונים מדי. לכן הייתי מציע לאיתי להעלות מעט את העצימות, אפילו בתרגיל עד שניים ביום האימון, כך שלא ירגיש מותש מדי.

"נראה כי האימונים מתרכזים יותר בתרגילי כוח, ואין אלה תחליף לאימון אירובי, כמו ריצה, הליכה, אופניים, קרוס טריינר. העובדה שאיתי עושה את תוכנית האימון שהמאמן נותן לו מראה כי אימון זה חלק מהטבע וההתנהגות שלו. התמדה ומוטיבציה לאימון אלו הנושאים שמעסיקים את תעשיית הכושר בזמן זה, וכל הכבוד לאיתי על המשמעת העצמית.

"לסיכום, איתי לרוב בתנועה, הוא צריך קצת יותר לעמוד ופחות לשבת. שבוע האימונים שלו נראה מצוין, אולם מעט חסר פעילות אירובית, כזו שמשפרת סיבולת לב־ריאה ומגבירה חילוף חומרים".

ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור:

"איתי, כבר בגילו הצעיר, מתחזק שגרת טיפוח מוקפדת ומתוקתקת למדי, הכוללת קרם לחות בבוקר ובלילה, קרם הגנה קבוע וקרם לחות לאחר כל מקלחת. פשוט מושלם ומעורר הערכה. כל הכבוד. אני ממליצה רק להוסיף שטיפה של הפנים במים ובסבון בערב וזהו. מושלם".

צביה חי אל, מנהלת "מעגלים" – בית הספר לאימון ולהתפתחות אישית:

"איתי הוא בחור מסודר ומחושב. נראה שהכל בחייו צריך להיות מדוד ובשליטה. יש לו צורך משמעותי שהסביבה שלו תהיה מסודרת (לוחות זמנים, תזונה, סדר בבית). לפעמים יש לנו צורך כזה, כי הסדר החיצוני מאוד משפיע לטובה על הסדר הנפשי הפנימי.

"איתי הוא גם אדם שאפתן ועקבי, שתי תכונות שהן קריטיות כשאנחנו מדברים על הצלחה. יש לו יכולת ניהולית מצוינת והוא מארגן את חייו ואת הקריירה שלו בצורה פשוט מעולה. אהבתי את העובדה שהוא מקפיד להקיף את עצמו בחברים ובסביבה תומכת, דבר חשוב לכולנו כבני אדם ובטח כשיש לך חיים כל כך עמוסים – התמיכה הזו חשובה כפליים ונותנת כוח להמשיך ולכבוש פסגות.

"הדבר היחיד שהייתי מציעה לו להתאמן עליו זה על טיפה לשחרר שליטה. נכון, אדם שאוהב את עבודתו זכה זכייה גדולה, כי כשאתה אוהב את מה שאתה עושה אתה בעצם לא מרגיש שאתה עובד, אבל בכל זאת נראה לי שבגיל 29 צריך עוד לנצל קצת את הזמן הפנוי כדי ליהנות מהחיים ולשחרר קצת את הרסן". •

ראו גם:

שיר חדש לקטריקס ודורון ביטון – דווקא איתו (כתבה)

פורסם באתר mako – כניסה לכתבה. גם הם צמד, גם הם צעירים, גם הם צמחו …